България
Близките на загиналите в Хитрино ще получат по 1000 лв., пострадалите, постъпили в болница – по 500 лв.
На близките на загиналите ще бъдат изплатени по 1000 лв., а на пострадалите, постъпили в болница по 500 лв. Това каза пред журналисти Нуридин Исмаил, кмет на Хитрино преди заседанието на Обществения съвет.
„От днес нататък ще конкретизираме всеки случай според нуждата – кой колко е болен, какво лечение предстои, колко е социално слаб, от какво и колко има нужда. Взехме решение от днес да започнем да храним цялото населението на Хитрино, доколкото успеем да ги открием къде са“, обясни той и допълни, че жителите са разпилени в цялата област.
„Днес сме поръчали с решение на Обществени съвет 150 готови пакети. Ще видим дали са много или малко, раздаването им ще покаже каква ще е нуждата за утре“, поясни кметът.
Още от България
Горещото време продължава, с локални гръмотевични бури в следобедните часове
Ще има отлични условия за туризъм и почивка край морето, ще бъде подходящо за различни водни спортове
Незаконен достъп до административни компютърни мрежи засякоха от Министерството на иновациите
В момента се извършва мащабно техническо разследване за установяване на пълния обхват и характер на тази дейност
Еврейски организации призоваха правителството да вземе сериозни мерки след антисемитската провокация в Банско
"Нормализирането на езика на омразата и на антисемитизма води до прояви, които са вредни не само за еврейската общност, те са вредни за всяко едно общество"