15 Януари, 2026

Бонев нападна политолог: Някакъв водопроводчик стъпва на тънък лед

Бонев нападна политолог: Някакъв водопроводчик стъпва на тънък лед

Антон Тодоров атакува Саша Безуханова, питайки я как е спечелила проект за „Хюлет Пакард“ чрез Богомил Бонев и Ейвис Боулън. В студиото учdства и журналистът Юлий Москов, който също коментира нароилите се нови политически формации, сред които и „България може“ на Саша Безуханова.Тодоров цитира статия на сп. „Форбс“, в която се казва, че по времето, когато Богомил Бонев е бил министър на МВР, Безуханова е кандидатствала за проект за силовото ведомство, който да бъде изпълнен от „Хюлет Пакард“. Проектът е бил на стойност 73 млн. долара. Неофициално Безуханова е била упрекната, че не може да кандидатства за този проект, защото никой не стои зад нея. Тогава тя се свързала с посланика на САЩ у нас Ейвис Боулън, която пък вдигнала телефона на Богомил Бонев и уредила, кой да спечелили проекта. 

„Някакъв водопроводчик, който сега се изживява като изследовател и политолог решил да се изкаже по телевизора. И наговорил куп скалъпени простотии”, реагира бурно на личната си страница във Фейсбек вътрешният министър от кабинета на Иван Костов.

"Странна група от идиоти. Защо тогава не кажат, че Чорни също се кандидатира с израелска фирма и го класирахме на 6-то място?! Юлий Москов беше негов служител. А какво да кажем за Ейвис Боулън, която се била застъпила само за една американска фирма, а пренебрегнала IBM и другите... Освен това този (Антон Тодоров, б.р.) не знае, че парите по договора не са давани от бюджета. Държавата не плати и стотинка. Условието беше парите да са стоков кредит от фирмите, победители. Който се изплаща през годините с цената на документите. Не като сделката със „Сименс”, при която държавата плати. Комисията от над 100 човека, не само от МВР, а и външно министерство, есграон, печатницата на БНБ и т.н. (Ейвис Боулън и на тях ли се е обадила) не класира нито една фирма на 1-во и 2-ро място. „Хюлед Пакард” и „Капелен” бяха трети. Никой от загубилите не обжалва конкурса. Май Антон Тодоров стъпва по много тънък лед", предупреждава генералът.

Сподели:

Коментари (0)

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

"В обществото ни има антимафиотски консенсус и първата крачка за неговото материализиране това са честните избори."

Протестът: Мафията не обича машините

Протестът: Мафията не обича машините

Движението в района на Ларгото и булевардите „Цар Освободител“ и „Княз Александър Дондуков“ е ограничено

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

До 15 януари се очаква и техниката, която беше закупена по извозване и сметосъбиране да пристигне.