25 Февруари, 2026

Борислав Великов отрече да си е "купувал" място в Реформаторския блок

Борислав Великов отрече да си е "купувал" място в Реформаторския блок

За мен не е толкова важно да стана отново депутат и да градя тепърва някаква кариера. Но да бъда представител на хората от Монтанско, да допринеса за по-добър резултат на Реформаторския блок, вече е и въпрос на чест, заяви в предаването "12+3" доц. Борислав Великов – бивш председател на Народното събрание.
Аз бях поканен и издигнат от водещите представители на Реформаторския блок в Монтана за евентуален кандидат и дори да бъда начело на листата, уточни той и добави, че това не е номадство. С Реформаторския блок водим разговори от лятото на 2013 година. На 27 февруари тази година подадохме официално заявление от Българска нова демокрация за включване в Реформаторския блок. На 20 август подписахме споразумение с Реформаторския блок за съвместно явяване на изборите, припомни Великов.
Ако бъда утвърден като водач, морално бих бил ангажиран поне 10 000 лв., които законът позволява, да даря, за да може все пак тази кампания да продължи, обясни Великов и добави, че Гражданският съвет и ръководството на Реформаторския блок ще решат кой да е водач на листата в града. Това ще стане ясно утре в 11 часа.

Запитан дали е давал пари на Радан Кънев, за да си откупи мястото, Великов отговори: "За какво аз да давам пари, за да се натоваря с едни нови отговорности и ангажименти. Работата на един народен представител, който истински милее за хората, който иска да се следва законът, с тези нови ангажименти и тегоби, които ще има – за това да даде пари. То по-скоро би трябва да е обратното – някой на мен да ми предложи пари, че аз да се откажа от по-спокойния живот и да се хвана с една тежка и неблагодарна работа на народен представител. Но бих го направил за хората от Монтана и Реформаторския блок, защото смятам, че има смисъл, ако мога да допринеса за обединение на силите вдясно.

Сподели:

Коментари (0)

ДПС-Ново с нелепо обяснение как се се е стигнало до отхвърляне ветото на Йотова

ДПС-Ново с нелепо обяснение как се се е стигнало до отхвърляне ветото на Йотова

По думите на Искра Михайлова в залата е било прекалено шумно и трима техни народни представители са направили грешка, която те ще поправят

Йотова подписа указа за уволнението на главния секретар на МВР

Йотова подписа указа за уволнението на главния секретар на МВР

Мирослав Рашков категорично отхвърли мотивите, с които Дечев поиска отстраняването му

Василев злорадства: Костадинов смята, че си е изписал вежди, но да не се окаже, че си е избол очите

Василев злорадства: Костадинов смята, че си е изписал вежди, но да не се окаже, че си е избол очите

Според лидера на "Възраждане" Костадин Костадинов преодоляното вето на президента Йотова по отношение промените в Изборния кодекс е "голяма победа за българската държавност"