18 Март, 2026

Борисов: България застава зад Турция

Борисов: България застава зад Турция

Министър-председателят Бойко БорисовБойко Методиев Борисов е министър-председател на България от 27 юли 2009 г. ... към профила изпрати телеграма до турския си колега Ахмет Давутоглу, в която изразява съболезнования към семействата на жертвите от кървавата терористична атака в Анкара. Това съобщи пресслужбата на кабинета. 

"В този тежък и отговорен за Турция и за цяла Югоизточна Европа момент, България застава зад правителството и народа на съседната и приятелска държава и най-остро осъжда ужасяващите актове на насилие и тероризъм", заявява министър-председателят. В телеграмата си той използва възможността да пожелае бързо възстановяване на десетките ранени при терористичния акт.

Сподели:

Коментари (0)

Гюров: Хората с ниски доходи потребяват около 100 евро на месец за гориво

Гюров: Хората с ниски доходи потребяват около 100 евро на месец за гориво

"Тези 20 евро нито са много, нито са малко. Те са точно компенсацията, която ще подпомогне хората без да ги удари по джоба“, подчертава той

Коалицията ПП-ДБ обяви водачите на листите си за вота на 19 април

Коалицията ПП-ДБ обяви водачите на листите си за вота на 19 април

Начело на листата в  района на „лидерската битка“ – столичния 25 МИР, е Бойко Рашков

Денков не разбирал "драмата"  с отпадането на Явор Божанков от листите на ПП-ДБ

Денков не разбирал "драмата" с отпадането на Явор Божанков от листите на ПП-ДБ

Попитан защо Бойко Рашков води листа в София Николай Денков посочи, че 25 МИР е място, където стават тежки сблъсъци