16 Януари, 2026

Борисов бесен на ДСБ заради коментарите за "орташко" управление с Доган

Борисов бесен на ДСБ заради коментарите за "орташко" управление с Доган

"Ако разбутаме стабилността, която имаме, години наред няма да се направи правителство в България - това обещавам на всички, които си правят криви сметки", заяви премиерът Бойко Борисов пред журналисти в Граф Ингатиево.

"С ДПС в управление няма да ме видите, в опозиция – с удоволствие. Тогава на другите ще им видя сеира аз. До вчера ме прегръщат, днес ми говорят за библиотекаро-сарайски неща. Ще ги пратя там да ходят да се молят при пауните. Аз на никого няма да се моля, защото имаме достатъчно голяма партия. Те ще идат да се молят, защото явно много ги е яд, че преборихме контрабандата и събрахме близо 3 млрд. лв. и ги няма подобни Косьо Самоковеца контрабандистите и тези, които бяха много близки до тях", каза още премиерът, ядосан от коментарите на представители от ДСБ за "орташко управление със сарайско - библиотекарската групировка", имайки предвид кръга около Ахмед Доган.. 

Депутатът от Реформаторския блок Атанас Атанасов заяви пред бТВ, че е подал оставката си в качеството на председател на вътрешната комисия в парламента, защото не иска "повече да легитимира управлението на сектор "Сигурност", което е орташко между Бойко Борисов и сарайско-библиотекарската групировка".

Сподели:

Коментари (0)

Държавата с нов реверанс към Данийл: Иска БПЦ да няма данъци върху имотите

Държавата с нов реверанс към Данийл: Иска БПЦ да няма данъци върху имотите

За да бъдат подпомогнати финансово се предвижда всички вероизповедания да получат данъчни облекчения

Желязков призова за конституционна процедура без шоу спектакъл и бързи избори

Желязков призова за конституционна процедура без шоу спектакъл и бързи избори

„Важно е при постигнатия консенсус да отидем колкото се може по-скоро на избори, за да не похабяваме обществените очаквания с различни процедурни моменти."

Пожарът с 3 загинали жени в София: Какво казаха експертите

Пожарът с 3 загинали жени в София: Какво казаха експертите

При влизането си във входа в блок номер 5 на столичния квартал "Свобода" пожарникарите намират телата на три загинали жени, които не са били в горящия апартамент