6 Декември, 2025

Борисов към Кутев: Отидох да видя какво е трасирал в Москва Вашият президент. Нищо!

Борисов към Кутев: Отидох да видя какво е трасирал в Москва Вашият президент. Нищо!

Бойко Борисов

Премиерът обеща, когато Путин дойде в България да го помоли да се срещне с БСП и "на руски да им обясни за какво става въпрос"

Вместо парламентарен контрол за посещението на премиера Бойко Борисов в Москва депутатът от БСП спретна скандал в парламента.

С типичния за него скандалджийски тон, той обвини Борисов, че МС е разпространил невярна информация за посещението и резултатите от него и попита премиера "на каква среща е бил, защото явно не е "присъствал" на срещата с Путин.

Той дори цитира на руски текст от съобщеието на говорителя на Кремъл Дмитрой Песков, за да докаже, че премиерът не знае руски, а преводачът или екипът на премиера в най-добрия случай са го заблудили.

Кутев заяви, че думата "прикладной" не означава "практически", което съвсем не е вярно. Справка във всеки руско-български речник показва, че думата "прикладной" означава "приложен, практически".

"Готвех се да Ви отговоря по друг начин, но с този тон ме провокирате да ви отговоря по следния начин: свърших това, което "трасира" в Москва Вашият президент. Отидох да видя какво е трасирал и се оказа, че е нищо", заяви Борисов.

Той призова лидерът на БСП Корнелия Нинова и депутатите от левицата да се отнесат национално-отговорно по темите от национален интерес и обеща, когато Путин дойде в България да го помоли да се срещне с тях и "на руски да им обясни за какво става въпрос", след което напусна парламента.

Кутев засили конфронтацията, след като от трибуната заяви, че можел да се разбере с Путин на руски или английски, но "на банкянски няма да стане".

Парламентарната група на ГЕРБ напусна залата в знак на протест.

Сподели:

Коментари (0)

Атанас Атанасов: Ново правителство в рамките на съществуващия парламент е невъзможно

Атанас Атанасов: Ново правителство в рамките на съществуващия парламент е невъзможно

Според него има шанс предстоящият вот на недоверие да успее, а ако правителството не подаде оставка.

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Премиерът Росен Желязков и управителят на БНБ се увериха на място, че Монетният двор на банката работи на изключително високо ниво и е въведен 24-часов производствен процес.

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.