19 Март, 2026

Борисов на крака при превозвачите заради блокадата по Великден

Борисов на крака при превозвачите заради блокадата по Великден

Бойко Борисов заяви, че ще потърси среща с българските превозвачи, за да се опита да ги разубеди да не блокират гръцката граница по празниците. Това заяви премиерът в Шумен, където присъства на откриването на новата сграда на местния Административен съд.

„От една страна превозвачите са прави, 45 дена гръцките фермери се гавриха с българските превозвачи, тогава нито комисията се намеси. Няколко пъти говорих с гръцкия премиер и накрая се стигна до там да мина оттатък границата, при протестиращите и да им кажа, че това безобразие няма да продължава", коментира ситуацията Борисов.

По думите му среща между него и превозващите може да има в началото на следващата седмица.

„Унизителни бяха действията на гръцките фермери и по-унизителното, е че вече 10 години го правят", каза още министър-председателят.

Той допълни, че ще помоли превозващите да не блокират българо-гръцката граница.

„Бих търсил и инициатива с гръцкото правителство, да станат гарант и те и ние, искам и Ципрас, многоуважавания колега, да поеме ангажимент, че през януари ако затворят по същия начин границата, ще прати жандармерията да разчистят", допълни Борисов.

Гръцката стачка приключва, падат граничните блокади

Той каза още, че разбира българските превозвачи, но трябва да се намери начин да се отговори по европейски на неевропейските действия на гърците.

"Аз съм против задължителното гласуване, но партията трябваше да участва в това гласуване в парламента”, за пореден път подчерта премиерът и добави: "Но то мина в референдум и трябваше да се промени Изборния кодекс", изтъкна още той.

Сподели:

Коментари (0)

България се присъединява към инициативата за по-добра конкурентост на европейската индустрия

България се присъединява към инициативата за по-добра конкурентост на европейската индустрия

Това е съвместната инициатива на министрите на индустрията на Австрия, Хърватия, Чехия, Франция, Германия, Италия, Люксембург, Полша, Португалия, Румъния, Словакия, Словения и Испания

Надежда Йорданова: Силна България в силна Европа минава през върховенство на правото

Надежда Йорданова: Силна България в силна Европа минава през върховенство на правото

Източникът на политическата криза, в която живеем вече повече от пет години, са именно завладените институции, се посочва в декларация на ПП-ДБ

Божидар Божанов: Явор Божанков не е в листите по категорично настояване на "Продължаваме промяната"

Божидар Божанов: Явор Божанков не е в листите по категорично настояване на "Продължаваме промяната"

Алтернативата беше ПП-ДБ да не се яви в някой от избирателните райони в страната, което ние не можехме да допуснем, уточнява съпредседателят на "Да, България"