В заявлението на министър-председателя се казва следното:
"Уважаема госпожо председател, уважаеми госпожи и господа народни представители. На основание член 111, ал. 1, точка 2 от Конституцията на Република България подавам оставката на ръководения от мен Министерски съвет, избран с решение на 41-ото Народно събрание от 27 юли 2009 година. В съответствие с член 111, алинея 3 от Конституцията ще изпълняваме функциите си до избирането на ново правителство и ще направим всичко необходимо за осигуряване на приемственост в управлението на страната". Уведомявам народните представители, че на основание член 43, алинея 5, утре, 21 февруари 2013 година в началото на пленарното заседание ще включа и ще предложа да гласуваме като точка първа приемането на решение за прекратяване правителството на Бойко Борисов".
До избирането на ново правителство кабинетът ще изпълнява задълженията си.
Още в началото на пленарното заседание премиерът Бойко Борисов обяви, че след редовното заседание на кабинета ще бъде депозирана оставката на правителството. Той се отказа от предварително заложените структурни и персонални промени в кабинета, които трябваше да бъдат гласувани днес. Това бяха оставката на вицепремиера и министър на финансите Симеон Дянков, като на негово място трябваше да встъпят Томислав Дончевкато финансов министър и Лиляна Павлова като вицепремиер.
Още от България
ЕС постави краен срок на България да се справи със свръхдефицита
Европейските ни партньори държат да бъдат взети съответните мерки заедно с проектобюджета за 2027, който да бъде представен на Комисията и на евродепутатите
Четири от US военни самолети напуснаха летище "София"
Румен Радев увери, че САЩ остават наш стратегически съюзник в сигурността, независимо кога ще бъдат изведени от страната техните самолети
Прорашистите у на нас гласуваха за безумието РР, само и само да е зле на всички нас и на България
Не ви препоръчвам да спорите с тях заради самия спор. Те нямат спирачки, те ще са голи като ценности и морал - само по омраза и фанатизъм