27 Юни, 2026

Борисов официално подаде оставка

Борисов официално подаде оставка

 

В заявлението на министър-председателя се казва следното:

"Уважаема госпожо председател, уважаеми госпожи и господа народни представители. На основание член 111, ал. 1, точка 2 от Конституцията на Република България подавам оставката на ръководения от мен Министерски съвет, избран с решение на 41-ото Народно събрание от 27 юли 2009 година. В съответствие с член 111, алинея 3 от Конституцията ще изпълняваме функциите си до избирането на ново правителство и ще направим всичко необходимо за осигуряване на приемственост в управлението на страната". Уведомявам народните представители, че на основание член 43, алинея 5, утре, 21 февруари 2013 година в началото на пленарното заседание ще включа и ще предложа да гласуваме като точка първа приемането на решение за прекратяване правителството на Бойко Борисов".

До избирането на ново правителство кабинетът ще изпълнява задълженията си.

Още в началото на пленарното заседание премиерът Бойко Борисов обяви, че след редовното заседание на кабинета ще бъде депозирана оставката на правителството. Той се отказа от предварително заложените структурни и персонални промени в кабинета, които трябваше да бъдат гласувани днес. Това бяха оставката на вицепремиера и министър на финансите Симеон Дянков, като на негово място трябваше да встъпят Томислав Дончевкато финансов министър и Лиляна Павлова като вицепремиер.

Сподели:
ЕС постави краен срок на България да се справи със свръхдефицита

ЕС постави краен срок на България да се справи със свръхдефицита

Европейските ни партньори държат да бъдат взети съответните мерки заедно с проектобюджета за 2027, който да бъде представен на Комисията и на евродепутатите

Четири от US военни самолети напуснаха летище "София"

Четири от US военни самолети напуснаха летище "София"

Румен Радев увери, че САЩ остават наш стратегически съюзник в сигурността, независимо кога ще бъдат изведени от страната техните самолети

Прорашистите у на нас гласуваха за безумието РР, само и само да е зле на всички нас и на България

Прорашистите у на нас гласуваха за безумието РР, само и само да е зле на всички нас и на България

Не ви препоръчвам да спорите с тях заради самия спор. Те нямат спирачки, те ще са голи като ценности и морал - само по омраза и фанатизъм

Коментари (0)