Срещнах се с председателя на „Съюз за народно движение“ и президент на Франция за периода 2007 - 2012 г. Никола Саркози. Той изрази подкрепата си към мен и страната ни и посочи перфектното сътрудничество между Политическа партия ГЕРБ и партията, на която е председател, написа премиерът Бойко Борисов в личния си фейсбук профил.
Според него благодарение на ГЕРБ България е заела полагащото й се място в Европейския съюз. Аз го поздравих за победата на партията му след последните местни избори във Франция и го поканих да посети България, пише още министър-председателят от Париж.
Още от България
Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това
"Контролът е бил в ръцете на Коцев в качеството му на кмет"
Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство
"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"
Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия
Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия