Бойко Борисов: Чрез Меморандума с Гърция продължаваме съединяването на транспортните и енергийни хъбове
Премиерът се срещна с премиера Алексис Ципрас
"Днес е един от най-обичаните празници в България. Ден, в който празнуваме Съединението. С даването на старта на този проект продължаваме съединяването на транспортните и енергийните хъбове, развитието на бизнеса, на движението на хора и капитали. Това каза премиерът Бойко Борисов в Кавала след подписването на Меморандум за транспортен коридор между България и Гърция, предаде „Фокус“.
„И ние гледаме на Председателството като Балканско, имаме реален шанс да покажем, че на Балканите има политически елит. Ще направим така че Балканите да станат проспериращ регион“, заяви той. „С жп линията, на практика един проект между две държави, автоматично на 2-3 октомври към Варна присъединяваме и приятелите ни от Сърбия и Румъния“, посочи премиерът. „Имаме голям шанс заедно с Алексис Ципрас пред ЕК да дадем възможност за финансиране по плана „Юнкер“, по европейски фондове. Можем спокойно да го защитим и от лист хартия да се превърне в добро съоръжение в бъдеще“, посочи Бойко Борисов.
Още от България
Владимир Малинов е отстранен от поста изпълнителен директор на "Булгартрансгаз“
Мястото ще бъде заето от Кирил Равначки, който бе начело на държавния газов оператор, докато Малинов беше министър. Сменени са и други членове на Управителния съвет.
Крум Зарков: Не е обсъждана възможността аз да бъде кандидат за вицепрезидент на Илиана Йотова
Той посочи, че политиката не трябва да се свежда единствено до упражняването на власт, а да бъде дългосрочно и последователно следване на общи цели.
Калина Андролова: Вкараха кабинета „Радев“ в перманентно оправдателен режим
Медиите и опозицията бързо се ориентират кои са слабите фигури и подпомагат превръщането им в карикатури, защото това руши доверието в партията, количеството персонални гафове преминава в качествено измерение на общото партийно цяло