10 Юли, 2026

Бойко Борисов е поискал помощ от Ангела Меркел за охраната на границата

Бойко Борисов е поискал помощ от Ангела Меркел за охраната на границата

Премиерът Бойко Борисов разговаря с канцлера на Германия Ангела Меркел относно все по-усложнената и тежка ситуация във връзка с мигрантската криза, съобщиха от правителствената пресслужба.

Премиерът посочил, че той, министърът на отбраната Николай Ненчев и ръководството на МВР непрекъснато лично следят ситуацията по границите и се осигуряват допълнително служители, патрули и техника, което налага разходването на повече средства от бюджета. Борисов допълнил, че в тази връзка е поискал съдействие от Фронтекс за осигуряване на техника, кораби, хеликоптери.

Ангела Меркел поела ангажимент да постави този въпрос пред Европейската комисия, както и да разговаря по темата с министъра на вътрешните работи на Германия за съдействие и помощ от тяхна страна.

В разговора си премиерът Борисов и Меркел обсъдили и решението на Арбитражния съд в Женева във връзка с АЕЦ „Белене”. Тема на разговора била и процедурите по „Южен поток“, както и българската концепция за газов хъб, информираха от пресслужбата на Министерския съвет.

Германският канцлер прекъсна отпуската си след последните терористични атаки в Германия и даде днес брифинг в Берлин.

 

Сподели:
Майдел: Отказът от инвестицията на "Райнметал" може да има сериозни икономически и геополитически последици

Майдел: Отказът от инвестицията на "Райнметал" може да има сериозни икономически и геополитически последици

България праща лош сигнал към германския бизнес - министър поставя под въпрос най-голямата германска инвестиция в България през последните години

Екоинспекцията обяви нарушения в Столичното предприятие за третиране на отпадъци

Екоинспекцията обяви нарушения в Столичното предприятие за третиране на отпадъци

От РИОСВ са дадени задължителни предписания към Столична община, които включват прекратяване съхраняването на отпадъци извън границите на площадката на съоръжението

Пореден ТИР помете мантинела, удря се е челно в автомобил

Пореден ТИР помете мантинела, удря се е челно в автомобил

Тежкотоварен автомобил с бургаска регистрация е преминал през мантинела и е навлязъл в насрещното движение, където се удря челно с лека кола

Коментари (0)