4 Март, 2026

Бойко Ноев: Бежанската вълна засилва конфликта между християни и мюсюлмани у нас

Бойко Ноев: Бежанската вълна засилва конфликта между християни и мюсюлмани у нас

„България не може да предложи условия на бежанците, каквито Германия, Дания и Швеция например могат поради икономически причини. Бежанците изостриха конфликта между християните и мюсюлманите, които са 10% от населението у нас. Тази тенденция от друга страна подхранва националистическите партии и създава заплаха за националната сигурност". Това заяви пред БТВ бившият военен министър Бойко Ноев. 

Според него Ангела Меркел е допуснала огромна грешка, като е заявила, че Германия приема всички бежанци, които искат да отидат там. От това страдали най-вече Сърбия и Унгария, но България също можело да последва тяхната съдба, предупреди политикът. 

По думите му е заблуда, че бежанците могат да повишат генофонда ни и да решат проблема с безработицата, както някои наши и английски анализатори коментираха. Ноев призова, вместо да носят труповете на децата си, преселниците да хванат пушките и да си отвоюват родината, тъй като са значително повече от поробителите си. Според него е грешна политика да се опитваме да ги интегрираме в обществата си и час по-скоро трябва да започне Европа да им търси земя. 

"България най-чинно ги описва и регистрира бежанци. Вместо армията да ходи с бутафорни калашници без патрони на македонската граница, трябва да пази територията на страната", категоричен е Ноев. Той допълни, че Европа се връща назад и отново ще се национализират границите и системите за сигурност. 

Сподели:

Коментари (0)

След изстреляни по Турция балистични ракети България спешно преоценя риска от конфликта

След изстреляни по Турция балистични ракети България спешно преоценя риска от конфликта

Военният министър Запрянов обяви, че днес от 13:00 ч. спешно в Министерството на отбраната ще бъде извършен анализ на рисковете и заплахите, призова Гюров да свика извънредно Съвета по национална сигурност

Самолет на "България Еър" излетя да върне закъсали български туристи от Оман

Самолет на "България Еър" излетя да върне закъсали български туристи от Оман

Управителят на туроператора "Емералд" Асен Хитов е провел разговор с министъра на туризма на Оман, като  е поставил въпроса за сигурността и завръщането на българските граждани, които е трябвало да се върнат преди дни

ПП и ДБ се регистрираха за изборите, отново като коалиция

ПП и ДБ се регистрираха за изборите, отново като коалиция

Двете формации посочиха, че влизат в изборната надпревара с амбиция да увеличат парламентарното си представителство и да затвърдят позициите си като водеща политическа сила