17 Януари, 2026

Брендо наплашил англичани, отказват показания

Брендо наплашил англичани, отказват показания

До процеса Евелин Банев ще бъде екстрадиран в Италия за изпълнение на Европейската заповед за арест, но точната дата все още не е ясна. Така реално той на няколко пъти до края на годината ще трябва да бъде връщан в София и отново депортиран до Рим.

Съдът обясни, че Банев ще бъде в Италия за срок от една година, като италианските власти се задължават да го връщат обратно в България за следващите съдебни заседания в София. 

Съдът докладва, че по изпратени искания до властите в Италия все още не е получен отговор. На днешното заседание трябваше да бъде разпитан свидел по искане на защитата на Банев, но той не беше подсигурен. Защитата и прокурорът бяха единодушни днес да не се дава ход на заседанието. Защитата поиска да бъдат разпитани всички свидетели по делото и след това да се изслушват вещите лица.  

Брендо е подсъдим за организиране на престъпна група за пране на пари, заедно с бившата си съпруга Моника Добринова, сестра й Десислава Дишлиева и Симо Карайчев. Те са „изпрали" над 21 млн. лв. пари от наркотрафик на кокаин, като са действали на територията на България, Швейцария, Австрия и Германия.

Сподели:

Коментари (0)

Слънчево, студено и ветровито, 14 области са с жълт код за мразовито време

Слънчево, студено и ветровито, 14 области са с жълт код за мразовито време

В Северна България температурите остават отрицателни през целия ден. Жълт код за ниски температури е обявен за областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Русе, Търговище, Разград, Силистра, Шумен, Добрич и Варна.

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Сдружението на украинските организации в България „Мати Украйна“ събира помощи за бедстващите.

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

По думите ѝ е жалко, че в момента няма личности на политическия хоризонт в България и това се отразява на състоянието на политиката. "По време на прехода имаше личности - Стефан Савов, Иван Костов, който направи много за България и за прехода, много смело го направи."