17 Април, 2026

Бриго Аспарухов: Никой не е натискал Вучков да подава оставка

Бриго Аспарухов: Никой не е натискал Вучков да подава оставка

"Сектор „Сигурност“ е пред сериозно изпитание – без главен секретар, без министър. Водещи трябва да са законите в нашата страна, особено в този ключов сектор", заяви Бриго Аспарухов в студиото на БТВ. Според бившия разузнавач номер едно е нямало партия зад Лазаров и Писанчев, а опити това да се внуши.

Последната медийна изява на министър Вучков е била правдоподобна и честна, което според Аспарухов е правилна постъпка. "Той трябва да продължи и да каже цялата истина, тъй като на негов гръб са извършени маса спекулации", подчерта той. Според Аспарухов Лазаров е бил успешен главен секретар, който е спазвал законите на институцията. "Не е важно кой ше застане на мястото на Писанчев, надявам се на добър избор, но независимо кой ще е начело, важно е да се следват законите", категоричен е бившият разузнавач.

Той допълни, че на Румяна Бъчварова няма да й бъде лесно, тъй като в МВР има много проблеми и тя има какво да учи. Според него Веселин Вучков е интелигентен човек и едва ли е допуснал някой да му е оказал натиск да подаде оставката си като министър.

Сподели:

Коментари (0)

„Прогресивна България“ за 45 минути: Румен Радев учреди партията си без свидетели

„Прогресивна България“ за 45 минути: Румен Радев учреди партията си без свидетели

В рамките на едно заседание се вземат всички ключови решения — създаване на партията, избор на лидер, формиране на изпълнителен и контролен орган.

Скандал с нередовни бюлетини в Добрич и Шумен

Скандал с нередовни бюлетини в Добрич и Шумен

В случай, че са били допуснати сгрешените бюлетини в обръщение, е имало опасност да бъде опорочен вота и обявен за недействителен

Тръмп: Вече нямаме спорни точки с Иран, много сме близо до сделка

Тръмп: Вече нямаме спорни точки с Иран, много сме близо до сделка

Попитан защо след поредицата си от оптимистични публикации все още не може да обяви сделка, Тръмп каза, че иска споразумението да бъде оформено писмено.