20 Март, 2026

БСП и ДС не искат да си спомнят за Цвятко Цветков

БСП и ДС не искат да си спомнят за Цвятко Цветков

Никой от бившите му колеги не почетоха годишнината от смъртта му днес. Да се поклонят в негова памет не дойдоха и представители на масонското братство, към което той принадлежеше през последните години от живота си. Шефът на 6-и отдел Димитър Иванов, който бил известен за панахидата, пък се извинил със служебни ангажименти. 

Всички го забравиха, защото нямат интерес от него и не може да им бъде полезен с контактите си, коментирала дъщеря му пред свои близки, която специално се е върнала от Лондон за траурната церемония.

На службата в столичния храм “Св. Седмочисленици” бяха само най-близките му. Да почете началника си дойде единствено неговата секретарка, която в момента е пенсионирана и е оставена по милост да работи като най-обикновена чиновничка на ксерокс в Министерство на вътрешните работи. 

Цвятко Цветков почина внезапно на 17-ти септември миналата година, връщайки се от луксозното си имение край София. Приживе го свързваха с т. нар. Генералско движение в БСП и таен съветник на премиера Станишев. А през последните години той се представяше като един от основните анализатори на столетницата по проблемите на националната сигурността. Много от съпартийците му обаче го определяха като открит интригант, обслужващ корпоративни и мутренски интереси.

Цветков, който беше математик по образование, тайно в себе си се изживяваше и като поет. Но въпреки издадените от него три стихосбирки, никой не забеляза поетичния му талант.

Сподели:

Коментари (0)

Журналист: Как, без да зная, се оказах идеолог на партията на Радев 

Журналист: Как, без да зная, се оказах идеолог на партията на Радев 

„ПРОГРЕСИВНА БЪЛГАРИЯ": ИЗМАМЕН ОБРАЗ, СГЛОБЕН ОТ ОТКРАДНАТИ ИДЕИ

Ивайло Мирчев от Добрич: Искаме да променим България, да разрушим настоящия корупционен модел

Ивайло Мирчев от Добрич: Искаме да променим България, да разрушим настоящия корупционен модел

Свилен Трифонов: Продължаваме да се борим за големия успех, който Добруджа заслужава

 Axios: Тръмп планира да завземе остров Харк, за да принуди Иран да отвори Ормузкия проток

Axios: Тръмп планира да завземе остров Харк, за да принуди Иран да отвори Ормузкия проток

"Ако реши да проведе десантна операция, това ще бъде направено. Но това решение все още не е взето“, отбеляза пред изданието високопоставен представител на администрацията.