18 Юли, 2026

БСП скочи срещу Цветанов: Оставка, вън от политиката!

БСП скочи срещу Цветанов: Оставка, вън от политиката!

Повод за гнева на БСП е изявление на бившия вътрешен министър в Брюксел, че българската полиция се държи по същия репресивен начин както украинската полиция.

„Питаме ние - този ли е моралният съдник на днешните управляващи в България – политикът, вицепремиерът и министър на вътрешните работи, който допусна да бъде използван репресивния апарат за изнудване и за партийно-политически цели. Това ли е човекът, който ще всява респект сред европейските институции? Отива ли на един бивш вътрешен министър да се отнася по подобен начин и да дава квалификация на полицията, която сам той е ръководил?”, зададе порой от въпроси Мерджанов. 

Социалистът припомни изявление на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, в което заявява, че никога не би си позволил да хвърли камък върху дейността на полицията. 

„Питаме ние Бойко Борисов – как може Христо Бисеров само за едно повдигнато обвинение да се оттегли от политиката, а Цветанов, който има три повдигнати обвинения, да продължава да раздава справедливост и да бъде съдник от последна инстанция”, коментира Мерджанов и припомни, че лично Цветанов беше обещал, ако има повдигнати срещу него обвинения, сам да се оттегли от политиката.

 

Сподели:
Атанасов: След 2 пъти председател на ДСБ, давам шанс за ново лице и енергия

Атанасов: След 2 пъти председател на ДСБ, давам шанс за ново лице и енергия

Това е традицията на западния свят – след два мандата трябва да се даде възможност за ново лице, нова енергия и нови предизвикателства, каза зам.-председателят на НС и бивш председател на ДСБ 

2 катастрофирали коли затрудниха движението по пътя Варна - София край Търново

2 катастрофирали коли затрудниха движението по пътя Варна - София край Търново

За преглед във великотърновската болница са откарани три деца, пътничка и водачът на единия автомобил

Евакуираха десетки заради пожар край Кошарица, огънят наближи къщи

Евакуираха десетки заради пожар край Кошарица, огънят наближи къщи

Районът е бил силно задимен, което е наложило извеждането на живеещите в най-засегнатия участък

Коментари (0)