17 Февруари, 2026

Червен експерт: Ако не от Русия от Марс ли да дойде газ за България?

Червен експерт: Ако не от Русия от Марс ли да дойде газ за България?

Не може да става въпрос за спиране на кранчето и заговор срещу правителството, става въпрос за междуфирмен спор, който беше преекспониран типично в стила на Борисов - ето аз съм главен, при това голям герой, който решава проблема. Толкова е простичко, заяви в ефира на Би Ти Ви Явор Куюмджиев, енергиен експерт от БСП, по повод възникналата преди Нова година криза с "Овергаз".

Става дума за една газова параноя. В Закона за енергетиката е записано, че при такава кризисна ситуация се обръщат към обществения доставчик. При малкото кранче, т.е. вътрешнофирмения спор, "Овергаз" по закон са длъжни да се обърнат към "Булгаргаз", който пък е длъжен по закон да реши проблема. Но всъщност проблем нямаше. Това е един театър. Ако не дай си боже стане истинска криза с голямата тръба, тогава може наистина да се стигне до падане на правителството, тогава няма да има геройство, просто защото няма да могат да се справят, каза експертът.

Той защити тезата, че няма друг газ, освен руския. "Няма друг газ - той е от Русия, Каспийско море, Персийския залив - това е, друг газ няма", твърдо заяви социалистът и попита: "Марсиански ли да дойде? "Набуко" умря, защото европейците решиха за пореден път да предадат България. Той е спрян не по наша вина."

Защо Гърция вече получава газ от Азербайджан, ние все още не?, попита отново Куюмджиев и отговори: "Причината е некадърното управление."

На въпрос защо вие не го направихте, когато бяхте на власт, Куюмджиев се оправда: "Защото бяхме само една година."

Сподели:

Коментари (0)

Nexo се завръща в САЩ, с дългосрочна стратегия

Nexo се завръща в САЩ, с дългосрочна стратегия

Дейността в САЩ е част от по-широката глобална експанзия на Nexo и развитието на международните ѝ бранд партньорства

Доц. Петър Чолаков: Кабинетът на Гюров може да е рисков за ПП-ДБ, наред с казуса "Петрохан"

Доц. Петър Чолаков: Кабинетът на Гюров може да е рисков за ПП-ДБ, наред с казуса "Петрохан"

"Радев намига по посока Брюксел, и към Кремъл е показал, че не иска да се развалят отношенията"

Бащата на загиналия Николай: В Мексико зададох логични въпроси на Калушев - безскрупулно каза, че не е моя работа

Бащата на загиналия Николай: В Мексико зададох логични въпроси на Калушев - безскрупулно каза, че не е моя работа

"Направи ми впечатление, че цялата информация в интернет, както и в неговия сайт се редактира сериозно"