Бивши министри, Мая Манолова и Кирил Добрев са групата, която открито демонстрира пренебрежение към Михаил Миков. Те отказвали да се съобразява с наложения от новия лидер на БСП стил на работа и непрекъснато го атакували, твърди в. "24 часа".
Някои свързват част от членовете на "подривната група" със Сергей Станишев, който обаче в последния месец не демонстрирал никаква активност сред своите. Нещо повече, пред партньори в Брюксел при съставянето на българското правителство Сергей Станишев категорично отказал да лобира за евентуален съюз с ГЕРБ, тъй като "нямал вече контрол в БСП", както обяснил пред германски политици.
Бившият военен министър Ангел Найденов и колегата му Драгомир Стойнев твърдо застават срещу Михаил Миков. Вероятно цялата група вижда себе си като евентуални лидери на БСП, тъй като всички очакват по-драстични промени на "Позитано".
Междувременно на редовния брифинг на БСП-Лява България лидерът Михаил Миков коментира ситуацията в партията.
"Започват да се провеждат отчетно изборни събрания в 19 общини, с цел оздравяване на структурите на БСП. През пролетта се очаква да се проведе работен конгрес на партията, за да можем да бъдем в добра кондиция за местните избори на есен".
Попитан дали нямаше да е по-добре за БСП да беше участва в управлението на страната Миков отговори:
"Националният съвет е взел решение в 43-то Народно събрание БСП-Лява България да бъде опозиция. Това решение е взето след допитване до партийните структури. Ние не можем да участваме в дясно управление. България има нужда от лява политика. Политика, която да е алтернативна на неолибералния модел. В програмите на ГЕРБ и на правителството няма заявка за провеждането на лява политика", категоричен беше Миков.
Още от България
Главчев към РСМ: Въпросът с евроинтеграцията е решен, няма тема за разговор
"Може да съм избран по домова книга, но аз не съм домоуправител, а Министерският съвет не е домсъвет"
Йордан Цонев: Санитарен кордон от партия, която чрез ала-бала прави процентите си от 8 на 26? Не!
Той отхвърли обвиненията в изборни нарушения - партията е имала 30 листи, всяка от които е провеждала средно по пет събития на ден
Ахмети в Швейцария: Без албанците Северна Македония няма бъдеще
Той предупреди и за опасността от руско влияние в Северна Македония.