29 Април, 2026

Чиновници богатея с благословията на Миро Найденов

Чиновници богатея с благословията на Миро Найденов

Пред БНР днес 25-годишната бивша пиарка на Агенцията по храните Кристина Спасова се опита да обясни, че за "техническа" изработка на страница във Фейсбук са нужни около 10 хил. лева. Други 10 хил. лева пък са отделени за реклама. 

"Това не е обикновена Фейсбук страница. За нея допълнително са разработвани приложения, за да може да отговори на нуждите на бенефициентите на програмата. Сумата, за която е сключен този договор, представлява 0,1% от бюджета на цялата програма", каза Спасова.

В края на миналата година е основана фирма "Кей Ем Ком" на бившите пиарки на Агенцията по храните Кристина Спасова и Лора Димитрова, а  на 12 януари т.г. фирмата е сключила договора със земеделското министерство за популяризиране на Програмата за развитие на селските райони във Фейсбук и Туитър.

Има официална информация за договор от фермери, участващи в Комитета по наблюдение на програмата, а от Министерството на земеделието и храните потвърдили за него. 

От аграрното министерство обяснили, че изпълнителят по договора е избран след проведена тръжна процедура по реда на Наредбата за възлагане на малките обществени поръчки. Водещият критерий за избор на изпълнител е бил най-ниската предложена цена.

"Кей Ем Ком" е основана на 26 септември миналата година от 25-годишната Кристина Спасова.

Според справка, предоставена на медиите от земеделското министерство, Спасова е работила като старши експерт "Административно обслужване, връзки с обществеността и инвестиции" в Агенцията по храните от 20 април 2011 до 26 септември 2011 - деня на създаването на частната й фирма.

През юни 2012 г. дяловете на фирмата, която е с капитал от 2 лева, са прехвърлени за кратко на 24-годишната Лора Димитрова, работила в същата дирекция като младши експерт до 27 февруари 2012 г.

През ноември 2011 "Кей Ем Ком" се е сдружила с известната пиар агенция "Ди енд Ди", но няма данни консорциумът да се е състезавал някъде.

Фирма "Ем енд Марк" пък е на 25-годишния Антони Стоев, свързан с Емил Дойчинов и през него - с Цонка Дойчинова от агенция "Ди енд Ди".

Сподели:

Коментари (0)

Андрей Новаков: България може да получи 2 милиарда евро повече при следващата финансова рамка на ЕС

Андрей Новаков: България може да получи 2 милиарда евро повече при следващата финансова рамка на ЕС

„Стигнахме дотук да управляваме щетите, а не да гледаме за ползите,“ коментира той по отношение на досегашните забавяния, призовавайки за бърза адаптация към новата реалност на европейското финансиране

Експерт: Нямаме време, SAFE трябва да стане приоритет за новото правителството

Експерт: Нямаме време, SAFE трябва да стане приоритет за новото правителството

В условията на ускорено превъоръжаване в Европа и променящ се баланс в Алианса, възможността за достъп до над 3 милиарда евро изгодно финансиране поставя пред София не просто шанс, а стратегическа необходимост, казва експертът по национална сигурност и отбрана Михаил Найденов

ПП–ДБ пред решаващ тест: парламентарен съюз или разпад

ПП–ДБ пред решаващ тест: парламентарен съюз или разпад

Разногласията между основните партии в коалицията поставят под въпрос способността ѝ да защити демократичния и геополитически курс на България