Лекарката от „Шейново” няма обяснение за агресивното поведение на бащата на новородено Владимир Стоянов.
„Надявам се да преодолея психическата травма, искам да си върна живота”, обяви в първото си изявление след побоя на 1 юли в „Шейново” акушер-гинекологът д-р Албена Гагова по бТВ.
В първия ден от юли д-р Албена Гагова от столичната болница „Шейново" беше пребита от мъж, който току-що е станал баща.
Нападателят е Владимир Стоянов. Той е настоявал на всяка цена да получи плацентата на детето си, но не е имал нужните документи.
След побоя лекарката е с комоцио, счупен нос и разкъсана устна.
Д-р Гагова каза още, че е много развълнувана и благодарна за подкрепата, която е получила от колегите си от „Шейново”, от лекари от цялата страна и не на последно място – от нейните пациенти, които също излязоха на протест срещу бруталното насилие.
Този човек го видях за първи път този ден, не мога да разбера каква беше тази маниакална привързаност към тази плацента. Не очаквах такова развитие на нещата”, сподели още лекарката.
Физически тя се чувства по-добре. Вече може да диша спокойно, да чувства вкуса на нещата и най-вече да спи.
Д-р Гагова благодари на колегите си от болница "Царица Йоана" (ИСУЛ), които са се погрижили за нея след инцидента. Тя се надява да се върне на работа в болница „Шейново”.
На въпроса каква присъда иска за Владимир Стоянов тя каза, че присъдата не е в нейните компетенции и се надява съдът да си свърши работата.
Още от България
Тома Биков: В историята на България има четири контрареволюции, последната се персонализира от Бойко Борисов
За него революциите в България винаги идват отвън, изненадващи са, променят целия политически ред и геополитическата ориентация на страната
МВнР: Отказите за издаване на визи за САЩ са намалели наполовина
„През последните месеци бяха положени значителни усилия в изпълнение на критериите за включване на България в Програмата за безвизово пътуване на САЩ."
Борислав Сарафов разпореди да се изискат незабавни действия във връзка със зачестилите случаи на насилие и хулиганство
В седемдневен срок магистратите, които наблюдават такива преписки и дела, трябва да изготвят доклади за хода на проверките и разследванията, които да представят на своите административни ръководители.