По думите му извън специализираната оценка, която е в прерогативите на КС, ние не знаем мотивите, но и тези, които не сме специалисти, не би трябвало да дръзваме да разсъждаваме някак си лекомислено по този въпрос. Според него обаче, ако протестната вълна е имала потребност от някакво енергизиране, от тласък на протеста, то това решение на КС и връщането на Пеевски обратно в НС е някакъв шанс за такова енергизиране и за такова повторно възпламеняване на протеста.
Гражданите не губят от това нещо, а печелят, защото парламентът уплътнява собствения си образ на нещо непоносимо чрез връщането на Пеевски обратно в него. Ако Пеевски започне да обслужва кворума на парламентарното мнозинство сега, това означава парламентът да се превърне отново в своеобразно парламентарно чудовище и отново да мобилизира протестиращи маси по площада. Това е повече от логично да се предположи по логиката на гражданската реакция, коментира д-р Михайлов.
Той смята също, че връщането на Пеевски обратно в НС изостря обстоятелството, че политическата криза в България все още не е разрешена и нейното разрешаване предстои. Това може да стане чрез гражданска мобилизация и натиск, защото този кабинет е крайно политически неустойчив, вътрешно противоречив, в някаква степен абсурден и чрез всекидневната си грижа да може да мобилизира кворум, за да просъществува ден подир ден, представя образа на българската политика като екстремно немощна, като нещо крайно болнаво. Терапията на тази ситуация може да бъде само избори, категоричен е психиатърът.
Още от България
Пеевски: Това в парламента е свършило, тези хора не осъзнават дневния ред
В парламента се прави пореден опит да бъде избран председател
Отново Назарян, Кирилов, Киселова и Петров се борят за председателския пост в НС
От БСП по-рано призоваха всички партии да оттеглят кандидатите си и да предложат нови
Борисов за коментарите на Денков: Съжалих, че съм го направил премиер, никога повече няма да бъде
Николай Денков изцяло неглижира приноса на ГЕРБ за приемането ни в Шенген