7 Април, 2026

Повреден руски танкер от сенчестия флот може да заседне край Ахтопол

Повреден руски танкер от сенчестия флот може да заседне край Ахтопол

Снимка: скрийншот

Не е ясно по какъв начин плавателният съд е навлязъл в българските териториални води.

Поразеният от удар на украински дрон танкер KAIROS е в сериозна опасност да заседне край Ахтопол. Към момента е известно, че корабът е пуснал котва, към него се насочват влекачи, както и плавателен съд на „Гранична полиция“, предаде Дарик с позоваване на Maritime.bg. 

На борда се намират около 10 души. Хеликоптер на Военноморските сили е задействан в рамките на плана за търсене и спасяване.

Танкерът е бил поразен при украински удар с безпилотни морски дронове от типа „SEA BABY“.

Към този момент не е ясно по какъв начин съдът е навлязъл в българските териториални води.

 

Сподели:

Коментари (1)

  • 18:06, 5 Декември, 2025

    Значи, разбирате ли, не било ясно как бил влязъл??? Измитането на тази некадърна пасмина трябва да е от всички нива на държавата. Всички!!

    Отговор
Инспекция на енергийния министър в Павец "Чаира"

Инспекция на енергийния министър в Павец "Чаира"

През февруари Трайчо Трайков, който инспектира напредъка на ремонтните дейности в ПАВЕЦ "Чаира", заяви пред журналисти, че по съоръжението е свършена "изключително много и сериозна работа"

Слънцето се показва иззад облаци, все още топло с дъжд над Родопите

Слънцето се показва иззад облаци, все още топло с дъжд над Родопите

Максималните температури ще достигат 15° - 20°, в югозападните райони - до около 24°, в София - 18°

Търсят близки на висялото от балкон дете, за да станат приемно семейство и на 2-те деца

Търсят близки на висялото от балкон дете, за да станат приемно семейство и на 2-те деца

Тяхното настаняване в приемно семейство, което е готово да приеме двете деца едновременно е "изключително важно, за да може да се запази емоционалната връзка между тях", поясни служебният министър на труда и социалната политика Хасан Адемов