13 Април, 2026

Даниел Митов: Истинската заплаха за България е насаждането на страх

Даниел Митов: Истинската заплаха за България е насаждането на страх

Военни учения в България са се провеждали и преди. Истинската заплаха е насаждането на страх и истерия. Ще търсим мирно разрешаване на конфликта, санкциите не спасяват и не отнемат живот, те са единственият инструмент, който работи с времето и попречват на дестабилизацията. Това заяви министърът на външните работи Даниел Митов в ефира на БНТ.

„България не желае да воюва. Как един координационен център от 40 човека е заплаха. Берлин и Вашингтон са на една позиция, с която трябва да се гордеят. Вчера стана ясно, че се залагана мирните преговори. Одобри се новият санкционен модел, отворихме врата и казахме на Русия, че ЕС е готов да започне друг вид преговори, нито Европа или България искаме европейските държави да се намесят със сила. Конкретните параметри ще станат ясни утре.” уточни министърът по повод утрешната среща в Минск.

„Обвиненията за бездействие са нелепи, застанахме зад текст, който призовава Украйна да спазва принципа на пропорционалност. Бързо информирахме посолството и консулството да издадат експресно визи на всички желаещи. В близост до конфликта има около 6000 българи. В момента няма наплив, но имаме морални задължения към тях. Външният министър на Украйна ще дойде в България, ние сме в постоянна връзка с него и полагаме съответните усилия.” завърши Митов.

Сподели:

Коментари (0)

Задържаха водач на камион, блокирал умишлено движението в тунел "Витиня"

Задържаха водач на камион, блокирал умишлено движението в тунел "Витиня"

Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“ започват проверка на транспортната фирма. От институциите заявиха, че ще реагират строго на такива действия.

Енергийният министър открива Национално хранилище за радиоактивни отпадъци

Енергийният министър открива Национално хранилище за радиоактивни отпадъци

В него ще бъдат съхранявани ниско- и средноактивни отпадъци от промишлеността, медицината и бита; отпадъци, генерирани при извеждането от експлоатация на I-IV блок на АЕЦ „Козлодуй”

Километрична опашка от коли на АМ „Хемус“ заради камион, запречил движението в тунел

Километрична опашка от коли на АМ „Хемус“ заради камион, запречил движението в тунел

От АПИ твърдят, че шофьорът на камиона умишлено е спрял в тръбата за София на тунел „Витиня“ на АМ „Хемус“ и е затруднил движението