"Министерство на здравеопазването работи по идеята държавните болници да бъдат обединени в общ холдинг", съобщи министър Петър Москов.
"Обединението на държавните болници в група е добра идея от гледна точка на възможността за централизирано договаряне на цените на лекарствата", коментира Москов.
Министърът съобщи също, че МЗ е изработило нова проектонаредба, за която в момента тече 14-дневен срок за обществено обсъждане, която ще позволи "процентите, които фармацевтичните компании дават като възможни отстъпки, да влизат обратно в бюджета на Националната здравно-осигурителна каса".
Петър Москов добави също така, че продължава да се работи по промяната на статута на лечебните заведения, така че те да не бъдат търговски дружества. Това, което обаче в случая отнемало най-много време, е начинът, по който ще се уредят задълженията на лечебните заведения при новия статут.


Коментари (0)