8 Февруари, 2026

Дебатират вота на недоверие

Дебатират вота на недоверие

Разискванията по внесения от ГЕРБ вот на недоверие към кабинета „Орешарски” за провал в областта на енергетиката да започнат в 11.30 ч. в сряда, предвижда проектопрограмата на Народното събрание за тази седмица. Проектът ще бъде гласуван утре в началото на пленарното заседание.

Председателят на парламента Михаил Миков изрази увереност, че има кворум за започване на пленарното заседание. Пред журналисти на „Позитано” 20 той посочи, че депутатите от „Атака” не са искали от него да разписва заявления за отсъствия.

Очаквам всякакви изненади, нито една политическа сила не трябва да бъде специално отговорна за кворума, заяви Миков. Знаете, че народните представители често провалят кворума в това събрание, след това се събират, добави той.

По повод думите на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, че целта на Миков е да стои в стола на Цецка Цачева, председателят на парламента каза, че винаги си е мислел, че седи на стола, на който са били преди него Стефан Стамболов, Драган Цанков, дори Васил Коларов. „Това, че знанието на Борисов се свежда до това, че на този стол е седяла и Цачева, е негов проблем, не мой”, коментира Миков

Сподели:

Коментари (0)

Николай Денков: Без съдействието на службите базата в Петрохан не може да съществува

Николай Денков: Без съдействието на службите базата в Петрохан не може да съществува

За да няма спекулации, институциите - включително гл. прокурор, министър на вътрешните работи и ДАНС, трябва да изяснят кой или кои са убийците

Дъжд и облаци днес, сняг и студ през новата седмица

Дъжд и облаци днес, сняг и студ през новата седмица

През първите дни от новата седмица вятърът ще се ориентира от североизток и с него ще прониква студен въздух

Харалан Александров: Радев вече не се прави на оракул, за да не изплаши потенциалните си избиратели

Харалан Александров: Радев вече не се прави на оракул, за да не изплаши потенциалните си избиратели

Според него след Великден ще има някакво своеобразно връщане към "нормалността", която в момента е силно застрашена