Първи думата ще получат адвокатите на имама на Сърница Саид Муутлу, сочен за ръководител на българската клетка на ислямистката организация „Ал Уакф Ал Ислями" и на районния мюфтия на Пазарджик Абдулах Салих, срещу който е подвигнато и обвинение за омраза и отричане на всичко несъобразено с идеологията на салафизма, предаде БНР.
Обвинението е изградено основно върху свидетелските показания на защитени свидетели, които са били внедрени сред обвинените имами. Обвинителният акт е над 90 страници, като почти всички над 30 явни свидетели се отрекоха от първоначалните си показания, дадени пред съдия. Днешното заседание ще запоне в 9.30 часа.
Още от България
Радев: Пет вертолета и „Спартан“ са в готовност в случай на опустошителни пожари
Премиерът подчерта, че са взети превантивни мерки и институциите работят с повишена отговорност към обществото
Бутат 20 незаконни строежа в Стара Загора
Старозагорският кмет каза, че действията на Общината не са свързани с етническата принадлежност на живеещите в квартала, а с необходимостта да се спазва законът
Пловдивската полицията разследва жестоко убийство на млад мъж в Съединение
По първоначални данни след като жертвата е била убита, тялото е разфасовано. Трупът е престоял няколко дни в чувал и е открит снощи.