7 Декември, 2025

Ден на отворените врати в Народното събрание

Ден на отворените врати в Народното събрание

Днес от 10 до 18 ч. българският парламент отваря врати за посетители. Поводът е 27-та годишнина от приемането на сегашната Конституция от Седмото Велико Народно събрание.

Гостите на парламента ще могат да видят оригинала на съвременната българска Конституция, както и фотоизложба със знакови моменти от приемането на основния закон.

Първите посетители ще бъдат посрещнати от председателя на Народното събрание Цвета Караянчева.

Гражданите ще могат да разгледат сградата на парламента, пленарната зала на Народното събрание, както и постоянната експозиция, свързана с историята на законодателната институция.

Сподели:

Коментари (0)

Мартин Димитров: И новият бюджет води към катастрофа

Мартин Димитров: И новият бюджет води към катастрофа

"Правителството планира да вземе около 10 млрд. евро заеми през 2026 г., голяма част от които ще се налеят в икономиката и това ще доведе да засилено потребление и нарастване на инфлацията, тоест на цените. Средно на ден ще взимат 53,5 милиона лева заеми през 2026 г." 

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Той подчерта, че за новия бюджет е постигнат изненадващ синхрон между работодатели и синдикати: „Всички промени са подкрепени както от работодателите, така и от синдикатите. Няма никой в тази държава, който е на институционално ниво и да е против този бюджет.“ 

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

„Напрежението през последната година не е спадало, но моето усилие беше тези процеси да протичат в рамките на НС“