24 Ноември, 2024

Десислава Танева: В ЕС гледат на земята като на стока, това трябва да се промени

Десислава Танева: В ЕС гледат на земята като на стока, това трябва да се промени

Десислава Танева

Ние няма да угодим на никого, а да формираме позиция, която удовлетворява обществения интерес и в синхрон с европейското законодателство. Това заяви в ефира на БНТ депутатът от ГЕРБ Десислава Танева, бивш земеделски министър по повод дебата трябва ли свободно да се продават земеделските земи у нас или не.

Тя изтъкна, че проблемите със земеделските земи са идентични в Европа, но в новите членки на ЕС проблемите са по-тежки. От две години се дебатира темата каква да бъде регулацията в упралението на земеделските земи в целия ЕС. Но ние имаме шанса, с политическата подкрепа на българските евродепутати, да постигнем повече за защита на нашите национални интереси, коментира Танева.

В старите страните членки на ЕС земеделската земя се разглежда като стока, от чиято търговия може да се печели. Необходим е нов подход към земеделската земя – не да бъде стока, а национален ресурс, който има определено предназначение – да се използва за земеделски цели, посочи бившият земеделски министър. 

Що се отнася до поискания имунитет на депутата от ГЕРБ Живко Мартинов, Танева обясни, че ГЕРБ няма чадър над никого, а разследването трябва да си свърши работата. Мълчанието и примиряването пред тези практики са вредни, защото това означава те да продължават да се прилагат. Затова препоръчвам на гражданите винаги да реагират и информират медиите,  когато става свидетел на подобни порочни практики, бе категорична Десислава Танева. 

Сподели:

Станислав Балабанов, ИТН: Не сме готови да подкрепим Атанас Атанасов

Балабанов присмя на резервите на ДБ, че при управление с „Възраждане“ Путин ще подчини България

Слънчево и малко по-топло

Атмосферното налягане още ще се повиши и ще бъде значително по-високо от средното за месеца.

Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш

Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит