Димитър Главчев: Не ГЕРБ, а Михаил Миков и БСП предложиха референдумът на Слави да е през лятото
"Оставката на депутата от ГЕРБ Ирена Коцева е личен акт. Бойко Борисов е е говорил с нея. Оставката е депозирана и аз мисля, че парламентът няма да не я приеме, защото това показва практиката". Това заяви народният представител от ГЕРБ Димитър Главчев пред БНТ.
"Задължителното гласуване е предложено от Патриотичния фронт и ние като лоялни партньори ги подкрепихме. Срещу предложението гласуваха ДПС и БСП. Това показва, че няма нова коалиция между ГЕРБ и двете партии в парламента. ДПС ще търси гласове, за да атакува задължителното гласуване пред Конституционният съд. Да се обърне към Реформаторския блок и БСП", категоричен е Главчев.
По думите му юристите и гражданите са разделени по повод промените в Изборния кодекс, които по думите му е трябвало да се направят. Според Главчедввсички могат да кажат на референдума през лятото, дали искат задължително гласуване. "Санкцията за гражданите е лека. Всеки има право да се запише до 2 години в листите, ако не е гласувал на настоящите избори през есента. Това ще помогне и за премахването на мъртвите души от списъците", каза още Главчев. По думите му гласуването на избори и на референдум е разделено по идея на БСП и Михаил Миков заради случая с "Арена Армеец", където се брояха бюлетини повече от 2 дни и имаше припаднали хора. Той допълни още, че е отпаднала идеята да се забраняват социологическите проучвания в медиите по време на предизборна кампания.
Още от България
Зеленски призна колко често плаче
"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент
Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония
По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС
Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва
Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“