1 Май, 2026

Димитър Иванов: ДС беше създадена срещу соцрежима, а не да му помага

Димитър Иванов: ДС беше създадена срещу соцрежима, а не да му помага

Коментарът му е от книгата му „Кратка история на Държавна сигурност 1907-2013 г.". В нея авторът връща лентата до епохата на Александър Македонски, Ханибал и кралица Елизабет Първа. Това не е закачка с читателите, а така се обосновава необходимостта от служби за сигурност, обясни Иванов.
Сигурността е неотменим атрибут на държавността. Това отговаря на някои въпроси защо нашата държава е на това дередже, посочи Иванов. В друга своя книга - за историята на социализма у нас, той се опитва да обясни, че „не всичко е отклонение, извращение през този 45-годишен период".

Сподели:

Коментари (0)

България е с най-високата годишна инфлация в еврозоната през април

България е с най-високата годишна инфлация в еврозоната през април

Страната ни е начело в класацията с ръст на цените от 6.2% на годишна база, което е сериозно ускорение спрямо март, когато инфлацията беше 2.8%.

 Асен Василев:  На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

Асен Василев: На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

„Това не е някаква драматична стъпка, а нормална еволюция“, заяви лидерът на ПП.

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Мъжът е подменял ВиК съоръжения на улица в центъра на града. Той е влязъл в близо триметров изкоп, когато внезапно се е свлякла земна маса.