Наталия Уилсън е признала във вторник пред съда, че е убила 41-годишната Славка и сина й - Пол Уилсън. Във Вирджиния подобно престъпление се наказва или със смърт, или с доживотен затвор без право на обжалване, обясни прокурорът на Принс Уилям Каунти Пол Еберт. Наталия получи две последователни доживотни присъди.
Според документите на съда през февруари 2010 г. Славка е намерена убита в дома си в град Дейл, щата Вирджиния, с повече от 50 удара с нож, а гърлото на детето било прерязано. 48-годишната Наталия, която е рускиня, извършила престъплението от ревност към съпруга си Лестър Уилсън, който преди това бил женен за българката и имал син от нея. Уилсън не можела да се примири с добрите отношения между двамата бивши съпрузи. Малкият Пол загинал, защото опитал да се притече на помощ на майка си.
По-рано тази година адвокатите на убийцата твърдяха, че признанията й по време на следствието са били получени под натиск след 22-часови разпити в полицията и не трябва да бъдат взети под внимание, но съдът разпореди, че те могат да бъдат използвани в процеса.
След произнасянето на присъдата прокурорът Еберт обясни, че Лестър е помолил обвинението да не иска смъртна присъда. Такава присъда трудно можела да се постигне, тъй като много от съдебните заседатели не били склонни да дадат на жена най-строгото наказание.
АП припомня, че случаят с двойното убийството е привлякъл международно медийно внимание, тъй като Найденова е сестра на милиардера Илия Павлов, показно разстрелян в родината си през 2003 г. Славка и детето й бяха погребани в България, в софийското село Мировяне.
Още от България
Бюлетините от 1777 секции ще бъдат преброени наново
За първи път Конституционният съд разпорежда проверка в такъв мащаб
Тома Биков: В историята на България има четири контрареволюции, последната се персонализира от Бойко Борисов
За него революциите в България винаги идват отвън, изненадващи са, променят целия политически ред и геополитическата ориентация на страната
МВнР: Отказите за издаване на визи за САЩ са намалели наполовина
„През последните месеци бяха положени значителни усилия в изпълнение на критериите за включване на България в Програмата за безвизово пътуване на САЩ."