Доналд Тръмп не е готов да одобри публикуването на засекретения документ на Демократическата партия
Президентът е склонен да декласифицира меморандума от пети февруари,той не е готов да направи това в момента
Американският президент Доналд Тръмп не е готов да одобри публикуването на засекретения документ на Демократическата партия, съставен като противовес на „Бележката на Нунес“ миналата седмица, това заявиха в петък от Белия дом, пише вестник The Hill, цитиран от ""Фокус".
„Въпреки че президентът е склонен да декласифицира меморандума от пети февруари,той не е готов да направи това в момента“, се казва в разпространено от Белия дом съобщение. ,
„Бележката на Нунес“ бе публикувана миналата седмица след дълъг дебат между републиканци и демократи, като меморандумът на републиканския сенатор съдържаше информация, обвиняваща официални лица от ФБР и Министерството на правосъдието в превишаване на правомощията си и негативни предразсъдъци спрямо Доналд Тръмп, пише "Фокус".
Някои от членовете на Демократическата партия подготвиха друг меморандум като противовес на „Бележката на Нунес“.
Самият Нунес също се хвърли в борбата . Ето как.
Председателят на комисията по разузнаването на Конгреса на САЩ Девин Нунес (Републиканска партия, Калифорния) обвини Демократическата партия в лицемерие, заявявайки, че има „ясна връзка“ между тях и Русия по време на президентските избори в страната от 2016 г., пише The Hill.
„Демократите имат ясна връзка с Русия – те наеха правна кантора, която е получила информация от руснаците относно предизборната кампания на Републиканците“, заяви Нунес. „Изглежда, че разследването на контраразузнаването е трябвало да започне срещу предизборната кампания на Хилари Клинтън. Но не се случва така“, допълни той.
Според конгресмена министерството на правосъдието на САЩ е използвало информацията от т.нар. „Досие на Стийл“, за да получи разрешение да шпионира члена на предизборната кампания на Доналд Тръмп Картър Пейдж.
Още от България
Асен Василев: Има "сглобка" между Радев и ГЕРБ. Доказателството е Росица Велкова ...
Съпредседателят на ПП-ДБ засегна и работата на службите за сигурност. Според него през последните години многократно са били блокирани опити за промени в ръководството на ДАНС.
Вицепремиер: Бях много щастлив, че Росен Христов прие, ще работи само за 1770 евро
Александър Пулев заяви, че отпадането на идеята за покупка на ракети за 1 млрд. евро е свързано с оценката за тежкото състояние на публичните финанси и необходимостта от фискална консолидаци
Кауза! Евродепутатът Кристиян Вигенин започва люта битка срещу прикрепените към пластмасовите бутилки капачки
"Наскоро зададох вълрос и в отговора си ЕК защити законодателството с аргумента за екологичните ползи - по-малко отпадъци, по-добро рециклиране, като се позова на стари оценки на въздействието