27 Май, 2026

Цветанов обсъди с Манфред Вебер приоритетите на българското европредседателство

Цветанов обсъди с Манфред Вебер приоритетите на българското европредседателство

Подготовката за предстоящите през май 2019 година европейски избори също беше сред обсъдените теми

Сигурността в Европа, политическата обстановка, Брекзит и предстоящите догодина европейски избори бяха сред основните теми, които обсъдиха в Брюксел председателят на ПГ на ГЕРБ и зам.-председател на партията Цветан Цветанов и председателят на Групата на ЕНП в ЕП Манфред Вебер.

Манфред Вебер обяви пълната си подкрепа за правителството на премиера Бойко Борисов и изрази увереност, че Българското председателство на Съвета на ЕС ще бъде успешно. Доказателство за подкрепата на Германия е и посещението в България преди няколко дни на канцлера Ангела Меркел.

Вебер и Цветанов разговаряха конкретно и за един от приоритетите на България по време на Председателството - ангажираност за европейското бъдеще на Западните Балкани. Този приоритет се припокрива и с Берлинския процес - дипломатическа инициатива, свързана с бъдещото разширяване на Европейския съюз.

Подготовката за предстоящите през май 2019 година европейски избори също беше сред обсъдените теми. Цветан Цветанов и Манфред Вебер се обединиха около идеята партиите от ЕНП ще работят усилено, за да покажат силната страна на Европейския съюз и да противодействат на популизма, който кресливо посочва недостатъците, но без да дава решения на проблемите и без да предлага дългосрочни планове. ЕНП ще работи върху общи послания за всички свои партии-членки и намирането на европейски решения за подобряване на ежедневния живот на европейските граждани.

Манфред Вебер и Цветан Цветанов разговаряха и за Брекзит, тъй като това е едно от досиетата, по които на Българското председателство му предстои усилена работа. Потвърдено бе, че няма да се прави компромис с правата на европейските граждани, живеещи във Великобритания, след излизането на страната от ЕС.

Сподели:
Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство

Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство

"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"

Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия

Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия

Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия 

Наводнение заля болницата в Трявна, за спешен ремонт са лабораторията и поликлиниката

Наводнение заля болницата в Трявна, за спешен ремонт са лабораторията и поликлиниката

Заради течовете се е наложило в детското отделение и в клиничната лаборатория да бъде преместена апаратура и мебели, за да може работата на медицинските екипи да продължи нормално

Коментари (0)