"Има нужда от промяна на Конституцията, но тя трябва да бъде направена трезво, с поглед за плюсовете и минусите." коментира проф. Екатерина Михайлова пред бТВ.
Според нея, когато се говори за промяна в Конституцията, това се използва като политическо оръжие.
Тя смята за проблем в Конституцията дългата процедура, преди да се стигне до предсрочни избори:
"Един месец мина в консултации, втори ще чакаме ген. Румен Радев да встъпи в длъжност, после ще чакаме служебно правителство, изборите ще са вероятно през март, а новото правителство – евентуално през април. Можеше да има и друга ситуация – да се състави служебен кабинет и докато министрите се научат откъде се влиза в министерствата, да бъдат назначени нови министри – това също нямаше да е добре", коментира тя.
"Най-голямото събитие за 2016 г. са президентските избори и начинът, по който гласува народът. Дори премиерът Бойко Борисов да не беше дал заявка, че при загуба ще подаде оставка, пак щеше да се стигне до тази развръзка. Представете си как продължава да управлява един министър-председател от партия, която е загубила тежко – при всяка публична проява ще бъде посрещан с въпроса за оставката. Това няма да доведе до стабилност", каза Михайлова.
Тя посочи, че първите стъпки на ген. Радев ще бъдат натоварени със свръхочаквания.
Още от България
Летище София вече носи името "Васил Левски"
Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата
БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан
"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."
Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов
"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"