Това категорично твърдение изразява пред в. "Преса" полк. Стефан Мухин, дългогодишен зам.-шеф на оперативно-техническото управление на МВР, сега спецдирекция “Оперативна техническа информация”.
По думите му никой не може да каже колко подвижни установки за подслушване са внесени в България.
Ако МВР си върши работа, тези системи му трябват. Говоря за този "Крайслер" с апаратурата. Тя не е кой знае колко голяма по обем...и може да подслушва едновременно няколко номера, казва Мухин и подчертава: продажбата на подобни системи е ограничена за частни лица.
"В България има бизнесмени, които притежават такива станции, но въпросът е в МВР кой слага парафа за подслушването и къде отива събраната информация", пита риточни Мухин.
Според него, фактът, че постоянно в общественото пространство излизат записи – на хартия, дискове и флашки, както ги показа Сергей Станишев говори, че системата на МВР е тотално пробита "или, че се изпълняват части поръчки".
"Не бих се учудил, ако има частни поръчки за подслушване не само на политически опоненти, но и на икономически субекти", заяви Стефан Мухин.
Той не изключва възможността лично вътрешният министър да е наредил подслушване на политици и бизнесмени.
Предполагам, че може да има трима-четирима негови хора. Вика ги, дава им телефоните и те действат. Това е скандално. Другият начин е по каналния ред. Но кой съдия ще ти подпише да подслушваш Кристалина Георгиева? Ако това е ставало нелегално, значи е събирана превантивна информация за хора...Но ако е имало нелегално подслушване, не вярвам да са оставени документи. Аз съм скептик по отношение на това, че ще се открие нещо по този въпрос. Всичко е изтрито и покрито и за това няма да се намерят никакви доказателства", заяви Мухин.
Още от България
Посолството ни в Скопие: Настоятелно молим да не се блокират пътища на границата
"Интересът на нашата държава изисква да бъдем отворени към своите югозападни съседи, да провокираме запознаването им със съвременната българска култура, да насърчаваме контактите"
Депутат на Радев с несравним цинизъм: Санкциите срещу патриарх Кирил нападат самото православие
Народният представител от „Прогресивна България“ Димитър Петров участва в предаването „Лице в лице“ по bTV , за да коментира подлата "позиция на България" по новия, 21-и пакет санкции на Европейския съюз срещу Русия
Вили Лилков: Радев лицемерничи - Кирил не е духовник, а агент на КГБ, благослови войната срещу Украйна
"Позициите, които заема Румен Радев не са изненада за мен, но дали са изненадани онези, които преди изборите искаха време, за да видят "накъде ще тръгне Прогресивна България", дали им трябва още време да осъзнаят на кого наивно дадоха властта и дали разбират накъде ни води русофилската кохорта на Радев?"