21 Май, 2026

Енчев се изпусна: Българският народ харесва ненормалното

Енчев се изпусна: Българският народ харесва ненормалното

Морал, държава, законност, див капитализъм, това бяха водещите понятия в говоренето на "българския Ципрас" в ефира на сутрешния блок на Нова телевизия.

Независимият депутат Велизар Енчев коментира за какво ще се бори новоучреденото от него движение "Българска пролет". Ние ще се борим срещу дивашкия капитализъм, който властва в последните години в България. Неолибералната система доказа, че не действа. Ние искаме да анулираме всички сделки за масовата приватизация, които не са довели до развитие на даденото предприятие. Масовата приватизация е една огромна измама. Най-простият пример е приватизацията на ЕРП-та. Унгария е отличен пример за това, което трябва да се случи в България", категоричен беше Енчев.

Време е да кажем на бялото бяло и на черното черно. В България най-страшно е положението на работещите бедни. Те се трудят и не могат да свържат двата края. Всички идеи се реализират на избори. Нашата първа цел са местните избори. Там най-важното е да изместим ГЕРБ от властта.  ГЕРБ е партия на едрия капитал. Хората забравят как Бойко Борисов беше съборен от власт и как се върна. Политическата култура на българина е ниска, защото през последните 25 години беше подложен на чалгализация. Българският народ започна да харесва ненормалното, лошото, разкри депутатът.

Днес ще се обсъжда "Турски поток" и България няма да участва. Това е тотален провал на всички български правителства през последните 25 години. ГЕРБ управляват с помощта на ДПС. Това е видно. Ние искаме да направим пробив в системата. Всички партии в коалицията без ГЕРБ, излъгаха своите избиратели. Нашата цел е да правим това, което говорим, самоизтъкна се Енчев.

Сподели:

Коментари (0)

Временната комисия прие абсурдни правила за работа на 52-рото Народно събрание

Временната комисия прие абсурдни правила за работа на 52-рото Народно събрание

Решено беше министър-председателят, заместник министър-председател или министър, който не е отговорил в законния срок на въпрос или питане, да не е длъжен в 10-дневен срок да се яви лично пред парламента

Парламентът ограничи правомощията на особения управител на „Лукойл“ Румен Спецов

Парламентът ограничи правомощията на особения управител на „Лукойл“ Румен Спецов

Разпоредителните сделки на дружеството, които той одобрява, ще могат да се обжалват пред окръжен съд

Радев назначи нови заместник-министри в четири министерства - двама от тях в МВР

Радев назначи нови заместник-министри в четири министерства - двама от тях в МВР

Емил Ганчев и Венцислав Катинов стават заместник-министри на вътрешните работи