Финансовото министерство предлага видеонаблюдение на входа и изхода на всеки данъчен склад.
Ще се работи за автоматичен контрол и цифрово разчитане на номерата на цистерните, които преминават през складовете, специално за горивата. Идеята е информацията за движението на стоките, които се облагат с акциз, да стига директно и бързо до държавата.
Финансовото министерство предлага да се даде срок между 3 и 6 месеца за въвеждане на новите правила. Инвестицията в камери ще поемат собствениците на данъчните складове.
„Тази тежест ще е в пъти по-малка от измервателната уреди, които сега са монтирани на територията на данъчните складове. Правенето на бизнес с акцизни стоки е висока отговорност и всеки би могъл да се откаже, ако не му е изгодно. Не можем във всеки данъчен склад да сложим по няколко митничаря и не можем да сме сигурни, че няма човешкият фактор да сработи срещу интереса на държавата”, каза финансовият министър Владислав Горанов.
Още от България
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"
Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия
Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ
Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане
Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване
Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние