18 Юли, 2026

Ген. Бонев: Прокуратурата замита под килима търговия с влияние

Ген. Бонев: Прокуратурата замита под килима търговия с влияние

За това предупреди от страницата във Фейсбук бившият вътершен министър Богомил Бонев. 

„Обсъждането на конкретно дело между шеф на прокурорите, които водят делото и обвиняемия презумира престъпление. Но само непосредствените разследващи и главният прокурор могат да преценят дали презумпцията е основателна. Явно са решили, че не е. Тогава да обяснят с две думи защо конкретно.

Това, което се замита под килима обаче, е много по-съществено - търговията с влияние. Ще им трябват по-солидни аргументи. Защото записът подсказва точно за това - да се разследва какви последици е имало от подобни отношения между изпълнителната власт и прокуратурата. Ние ги знаем - липса на правосъдие. Записът е пътен знак за разследване, свързано с нарушение на конституцията и конкретно принципа за разделение на властите. Самата съдебна власт би трябвало да е най-мотивирана да скъса с тази зависимост", коментира още генералът.

 

Сподели:
Пожар пламна в Баритна мина край Стара Загора

Пожар пламна в Баритна мина край Стара Загора

На място са изпратени шест екипа на пожарната, които работят за овладяване на стихията

Километрична тапа блокира движението между Созопол и Приморско

Километрична тапа блокира движението между Созопол и Приморско

В социалните мрежи пътуващи алармират, че в района на река Ропотамо, близо до завоя "Ставински“, се е образувало огромно задръстване

Задържаха 25 души при масов бой в Димитровград, има пострадал

Задържаха 25 души при масов бой в Димитровград, има пострадал

Около 14.15 ч. вчера на спешния телефон е подаден сигнал от МБАЛ-Хасково за масово сбиване в двора на болницата

Коментари (0)