Ако канцлерът не подаде оставка, ще се стигне до протести в Германия
„Коментарите около оттеглянето Ангела Меркел са много тежки. Западните анализатори определят ситуацията като земетресение. Докато след 1989 г. имаше промени в Източна Европа, днес социалистическите партии са разгромени. Меркел направи политическа лудост с поканата към мигрантите“. Това заяви пред БНТ бившият конституционен съдия Георги Марков по повод оттеглянето на Ангела Меркел от властта. Той припомни всички инциденти, които са се случили в Германия.
„Меркел е дама и не ми отива да правя тежки квалификации. Християндемократическият съюз бламира Меркел, защото направи фатална грешка. Тя има три избора – ще бъде свалена от собствената си партия, социалдемократите ще я бламират, а третият е колене и убийства, което хората няма да издържат и ще излязат на улицата. Макрон приветства слабостта на Меркел, за да стане водещ в Европа. Той е банкерче, но няма подкрепа във Франция. ЕС е заплашен. Ако запомним Хелмут Кол като като обединител, то Ангела Меркел е разединител между Източна и Западна Германия. Не мисля, че германската икономика е заплашена, който и да управлява. Винаги ще се произвеждат коли. Но какво те интересува, ако някой заколи детето ти от хора, които ги е поканила Меркел? Виждам бъдещето в Централна Европа", каза още Марков.
Още от България
Гюров: Йотова трябва да свика Консултативния съвет за национална сигурност
"Сигурността ни не се гради върху “традиционно добрите отношения” с режим, който отправя предупреждения към нас, а върху подготвени институции и предвидима позиция пред съюзниците ни", написа той
След статията на FT: Рюте разговаря с Радев, подчерта готовността на НАТО да реагира на заплахи
В съобщението от МС не се споменава нищо за казаното от Радев по време на разговора
Полк. Миланов: Основният риск са хибридните атаки, удар от Иран е малко вероятен
"Следващата стратегическа задача е изграждането на единна система по защита на нашето небе, време е да бъдем чути"