18 Август, 2026

ГЕРБ поиска оствката на Валери Жаблянов като зам. шеф на парламента

ГЕРБ поиска оствката на Валери Жаблянов като зам. шеф на парламента
Валери Жаблянов

Парламентарната група на ГЕРБ призова днес в парламента Валери Жаблянов да понесе политическата отговорност като подаде оставка от поста зам.-председател на Народното събрание. За това настоя с декларация депутатът Тома Биков. Той посочи, че, ако до края на работния ден днес социалистът не се оттегли от важния държавен пост, утре депутатите от ГЕРБ започват събирането на подписка за официално искане на оставката му. Повод за реакцията на ГЕРБ се оказа фактът, че именно Жаблянов е автор на скандалната декларация на БСП, в която се оправдава Народният съд като необходим и се заклеймява „Луков марш”.

Тома Биков подчерта, че ГЕРБ приветстват решението на БСП да редактира скандалната декларация и да махне оскърбителния за българския народ пасаж.

От ГЕРБ припомнят, че Жаблянов не за първи път се държи цинично по чувствителни за обществото теми. На 1 февруари той се опита в парламента да осуети отдаването на почит към жертвите на комунизма.

Сподели:
Нивото на Дунав при Галац  спадна до 16 см - най-ниската стойност за последните 30 години

Нивото на Дунав при Галац спадна до 16 см - най-ниската стойност за последните 30 години

Островът в средата на реката близо до Галац се разраства както на дължина, така и на ширина и това принуждава ферибота, свързващ Галац с окръг Тулча, да заобикаля няколкостотин метра, за да избегне засядане

По Путински: И Радев поиска военна подготовка в училищата

По Путински: И Радев поиска военна подготовка в училищата

В програмата на правителството е заложено учениците да придобият повече знания и умения за реакция при извънредни и кризисни ситуации, а предмета "Добродетели и религия" остава за учебната 2028/2029

Задимена е голяма част от община Трън, готвят се за възможно навлизане на огъня от Сърбия

Задимена е голяма част от община Трън, готвят се за възможно навлизане на огъня от Сърбия

Към настоящия момент не са установени огнища на пожар в България. На терен са разположени дежурни екипи, които следят обстановката и са в готовност за реакция.

Коментари (0)