5 Април, 2026

ГЕРБ: Заставаме зад идеята на президента за реферeндум за изборите

ГЕРБ: Заставаме зад идеята на президента за реферeндум за изборите

Право на президента е да предложи на Народното събрание провеждане на национален референдум. Няма нищо по-демократично от това държавният глава да постави конкретни въпроси и да получи отговорите от българските граждани по толкова спорни теми от изборния процес. Очевидно е, че в сегашния си състав, това Народно събрание не е в състояние да реши в интерес на българските граждани подобни спорове. Управляващото мнозинство на всяка цена се стреми чрез нови процедурни изборни хватки да изработи такъв Изборен кодекс, който да послужи единствено за нечестна победа на управляващите коалиционни партньори БСП, ДПС и Атака.

ПГ на ПП ГЕРБ ще подкрепи предложението на президента Росен Плевнелиев за провеждането на национален референдум по поставените въпроси. Призоваваме ръководството на Народното събрание във възможно най-кратък срок да внесе предложението за обсъждане в пленарна зала и чрез приемане на решение за провеждане на референдум да докаже привидната ангажираност на управляващата Тройна коалиция на БСП, ДПС и Атака към исканията на българските граждани. В същото време, от ГЕРБ очакваме от българските граждани широко участие в референдума, за да гарантират сами правата си и да намалят максимално влиянието на купения вот и задкулисието в българската политика.

Сподели:

Коментари (0)

Слънцето ни се усмихва на Цветница, термометрите скачат до 20 градуса

Слънцето ни се усмихва на Цветница, термометрите скачат до 20 градуса

Само в планините ще превалява кратък дъжд, повече вятър ще има в Данавската равнина

Как Русия присвоява духовното наследство на България: между исторически факти и имперски наративи

Как Русия присвоява духовното наследство на България: между исторически факти и имперски наративи

Истината не обслужва нито пропаганда, нито мит – тя изисква познание, контекст и интелектуална честност

Тодор Тагарев: Украйна не само има козове, но става важна и за други

Тодор Тагарев: Украйна не само има козове, но става важна и за други

Бившият военен министър поздрави Володимир Зеленски за това, че предлага ефикасен и евтин начин на защита от иранските дронове там, където американците не предлагат нищо