15 Януари, 2026

Гледат мярката на Чеци – предполагаемият убиец на Яна

Гледат мярката на Чеци – предполагаемият убиец на Яна

За първи път защитата на Чеци ще поиска смекчаване на мярката за неотклонение, която ще се гледа в съда днес.

Николай Русинов беше задържан на 27 април 2012 г. и му бяха повдигнати обвинения за убийството на Яна Кръстева в Борисовата градина в София. На 8 май Софийският апелативен съд потвърди мярката за неотклонение на Софийския градски съд и остави Чеци постоянно в ареста.

Едно от основанията, с които Софийският апелативен съд остави Русинов в ареста, беше, че той е оставил "уникален клетъчен материал" по тялото на момичето, там, където според съдебномедицинската експертиза, тя е била притискана и вследствие на което е настъпила и смъртта й. Става дума за космите, намерени по тялото на Яна, чиято експертиза от Австрия пристигна в края на април - девет месеца след убийството, четири от които в ареста стоя невинен човек.

Резултатите показаха, че пет от космите (общо са седем) са на Русинов, а два - на други двама, все още неизвестни мъже. Така прокуратурата повдигна на Русинов обвинение за убийство в съучастие.

Сподели:

Коментари (0)

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

"В обществото ни има антимафиотски консенсус и първата крачка за неговото материализиране това са честните избори."

Протестът: Мафията не обича машините

Протестът: Мафията не обича машините

Движението в района на Ларгото и булевардите „Цар Освободител“ и „Княз Александър Дондуков“ е ограничено

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

До 15 януари се очаква и техниката, която беше закупена по извозване и сметосъбиране да пристигне.