10 Юли, 2026

Гражданският съвет на РБ срещу назначението на Лукарски

Гражданският съвет на РБ срещу назначението на Лукарски

Безпрецедентно остра декларация разпространиха от Гражданския съвет в РБ , в която го призовават да се откаже от поста. 

Сред подписалите е бъдещият просветен министър Тодор Танев и Иван К. Иванов, зам.-председател на НС. 

Те твърдят, че нито един от лидерите в РБ не може да каже кой е предложил Лукарски за министър на икономиката. 

"Кандидатурата е крайно неподходяща с оглед на неговото образование, професионален опит, капацитет и способност да се справи със задачите в сектора", се казва в декларацията. 

Веднага след церемонията с Борисов в четвъртък Лукарски свикал спешен председателски съвет с думите: "Имаме проблем". 

Там лидерите на РБ потвърдили номинацията му. 

Въпросът кой предложи Лукарски така и не получи отговор. 

Самият Лукарски през нощта в сряда срещу четвъртък реши чрез Фейсбук да обясни, че има самочувствие, опит и знания за икономически министър и, че е предложен от Радан Кънев.

Сподели:
България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2

България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2

Преди началото на летния сезон вече 3 милиона души са преминали през границата

"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация

"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация

Вчера за лечение в Германия беше транспортирано 12-годишно момиче с рядко заболяване на кръвта, а във вторник - пак в германска клиника беше настанено 16-годишно момче с чернодробна недостатъчност. Лечението в трите случая ще бъде заплатено от Здравната ни каса.

Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана

Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана

"Дигиталният портфейл ще е за всички - никой няма да може да влиза в социални мрежи без него - важно уточнение е, че това ще е напълно безплатно"

Коментари (0)