6 Декември, 2025

Гроздан Караджов: В Реформаторския блок няма разцепване, а само спорове

Гроздан Караджов: В Реформаторския блок няма разцепване, а само спорове

Щом за една година не сме се разцепили, значи този въпрос е излишен. В Реформаторския няма поемане в различни посоки, а спорове за постигането на добри решения. Това заяви Гроздан Караджов – представител на Граждански съвет на Реформаторския блок в ефира на Тв7.

„Не може резултатът ни да се разглежда по механичен начин. Ние сме нова форма и привличаме нови хора. Защо ни вярват избирателите, ако не ходим в една посока?” попита риторично той. Относно поставянето на условия към ГЕРБ, той обясни: „Първо ще решим принципите, после кой може да го изпълни. В декларацията ни има изброени условия за бъдещо коалиционно сътрудничество. Последното условие – да няма компрометирани политици”

Основните реформи, за които ще се борят Реформаторския блок са в съдебна система –изборът на магистрати на високо държавно ниво да става след проучване на имуществото им състояние, а ВВС да се раздели на две части. Според Караджов в момента той е малко олигархична структура. Другият акцент ще е административната реформа –електронно правителство.

„Ако никой не се ангажира с тези неща ще сме прекрасна опозиция. ГЕРБ трябва да кажат дали са съгласни, защото може да се изгуби рейтинг. Ако да - трябва да приемем солидарно политическата отговорност. Ако не постигнем споразумение – ще сме прекрасна опозиция”, завърши Караджов.

Сподели:

Коментари (0)

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.