25 Юни, 2026

Хлябът поскъпва, в Пловдив цената му е увеличена с 25%

Хлябът поскъпва, в Пловдив цената му е увеличена с 25%

Хлябът в Пловдив и в Пазарджик поскъпна. Цената му е увеличена с около 25 процента. Според хлебопроизводителите причина за повишението са по-високите изкупни цени на пшеницата, по-скъпият ток и газта.

"Очакваният добив на хлебна пшеница за тази година ще е с около 15 % по-нисък, сравнение с 2017 година", съобщи пред БНТ Ася Гочева от Националната асоциация на зърнопроизводителите.

Интензивните валежи през лятото са причината за влошеното качество на зърното.

"Повишение в цената ще има навсякъде. При лоша година - това винаги е било. Винаги ще има промени, когато ще има лоша година", коментира Димитър Бакалов, производител на хляб и тестени изделия. 

В Пловдив цената на най-масовия хляб се е повишила с около 30 стотинки, показа проверката ни в търговските вериги. Белият вече струва 1.10 ст., а преди десетина дни е продаван за 0.88 стотинки.

Потребителите вече усещат драстичното поскъпване и твърдят, че това ще се отрази на семейния бюджет за храна.
Сподели:
Пеевски: Паметта за агентите и доносниците на ДС не трябва да бъде заличена, за да не може да се повторят мракобесните времена на комунистическия режим

Пеевски: Паметта за агентите и доносниците на ДС не трябва да бъде заличена, за да не може да се повторят мракобесните времена на комунистическия режим

ДПС категорично се противопоставяме на намерението на управляващите и призоваваме за широк обществен дебат за бъдещето на Комисията по досиетата, казва лидерът

"Да, България": В бюджета на Гълъб Донев няма каквито и да е реформи, да се изтегли и преработи до 3% бюджетен дефицит

"Да, България": В бюджета на Гълъб Донев няма каквито и да е реформи, да се изтегли и преработи до 3% бюджетен дефицит

Вместо да надуват разходите и да теглят милиарди евро нов външен дълг, управляващите да се стремят към балансиран бюджет в тригодишната рамка, настоява Ивайло Мирчев

България представи амбицията си да се превърне в център за технологии и енергетика

България представи амбицията си да се превърне в център за технологии и енергетика

Под това послание се обединиха представители на българското правителство при откриването на третото издание на Регионалната икономическа среща на Американските търговски камари в столицата

Коментари (0)