7 Май, 2026

И ДСБ казва “не” на референдума за “Белене”

И ДСБ казва “не” на референдума за “Белене”

В него влизат 15 души, между които Иван Иванов, Альоша Първанов, Ваньо Шарков, Димитър Бъчваров, Евгени Дайнов, Иво Инджев, Иван Костов, Мартин Димитров, Огнян Минчев, Илиян Василев, Красен Станчев.

От петък вече се събират необходимите 7 000 подписа, за да се регистрира комитета в ЦИК. Иван Иванов е убеден, че до края на седмицата ще бъдат събрани нужните подписи.

Той прочете обръщение на инициативния комитет към българските граждани, в което се казва: „Призоваваме всички честни българи, които милеят за интересите на България, споделете нашата позиция на предстоящия референдум и гласувайте с „не" на изграждането на нова ядрена електроцентрала". 

Иванов подчерта още, че опитите за строителство на нова АЕЦ в България представляват най-голямата корупционна измама на българския посткомунизъм.

За новата ядрена централа няма стратегически инвеститор, няма крайна цена на инвестицията, няма осигурено финансиране и кредит, посочи още той. 

Според него също така съществува голям риск от ядрени катастрофи, най-вече в зони с висока сеизмичност.

„Искаме вашата подкрепа, за да спрем корупцията и кражбите от джоба на българските данъкоплатци в последните 10 години. Не чакайте други да решават съдбата на вашите деца, като им завещаят дългове, които да плащат през целия си живот", апелира още тъмносиният депутат.

 

Сподели:

Коментари (0)

Ройтерс: Всички чакат да видят колко проруско ще бъде правителството на Радев

Ройтерс: Всички чакат да видят колко проруско ще бъде правителството на Радев

Представители на партията му отхвърлиха опасенията от всякакви крайни завои във външната политика, завършва публикацията на международната агенция

Сянката на Слави и ИТН изплува и във външно министерство

Сянката на Слави и ИТН изплува и във външно министерство

С чалга певеца са свързани и новият министър на на културата, както и шефа на политическия кабинет на председателя на НС

"Мати Украйна" с отворено писмо до институциите: Концертът на Репин е част от хибридната война на Кремъл

"Мати Украйна" с отворено писмо до институциите: Концертът на Репин е част от хибридната война на Кремъл

"Убедени сме, че и в този случай решенията ще бъдат взети в съответствие с ценностите, които ни обединяват като европейски общества"