Последните отпечатани бюлетини за предстоящите избори за президент на 6 ти ноември тръгнаха днес от печатницата на Българската народна банка.
Екипи на жандармерията охраняват пратките.
Извозването на бюлетините е започнало на 27-ми октомври, а днес са последните, предназначени за София-град и София-област.
Охраната е организирана от полицейски служители на Дирекция "Жандармерия", Столична дирекция на вътрешните работи и Областна дирекция на Министерство на вътрешните работи, град София. Те ще поемат транспортните средства с бюлетините от печатницата и ще бъдат ескортирани и охранявани до базите на печатница "Демакс", където ще се извърши следващо доработване и окомплектоване с окончателния брой на необходимите книжа, след което ще бъдат извозени до областните администрации и Районните избирателни комисии за София-град и София-област, посочи инспектор Любомир Чанков от Националната полиция пред БНР.
Полицейските служители ще поемат охраната на бюлетините в момента, в който камионът бъде натоварен.
Излизат от транспортния изход и се поемат от охраната и съпровода на полицейските служители до крайната дестинация.
Още от България
Ивкова: След повече от две десетилетия половинчати реформи здравеопазването има нужда от смела промяна
По думите ѝ достъпът до лекарства продължава да бъде сериозен проблем за много пациенти, а достъпът до качествени медицински услуги остава неравномерен.
Евтим Милошев с прозрение: Постъпването на паричните потоци е голяма тежест в областта на културата
В бюджета за 2026 г. има увеличение от почти 34 млн. евро за култура, предстоят разговори за бюджета за 2027 г.
"Да, България" лансира нова идея - създаване на агенция по киберсигурност
Според Божидар Божанов хакери престъпници действат бързо и еднократно, с цел да спечелят пари. Но когато зад подобни атаки стоят държави - Русия, Китай, Иран, Северна Корея и др., хакерските групи остават дълго в пробитите системи