Продължението на този скандал в руските медии очевидно води към една предизборна кампания в Русия, коментира вицепрезидентът
„Тонът на руския патриарх Кирил беше неочакван и неприемлив. За мен обаче е по-важно как българските институции реагираха на това, което се случи на срещата. Реакцията на президента беше точна, хладнокръвна и с ясни послания”. Така вицепрезидентът Илияна Йотова коментира пред Нова тв скандала, който се разрази след гостуването на руския патриарх у нас.
„Ние сме страна, която е признателна към всеки, който е участвал в тази война и който е дал живота си за свободата на България”, допълни Йотова. Според нея продължението на този скандал в руските медии очевидно води към една предизборна кампания в Русия.
„Със сигурност тази реакция на руския патриарх е предизвикана може би заради колебливото ни отношение през годините на тема Русия. Но все пак този тон за мен остава неприемлив и смятам, че президентът отговори, както трябва – без влизане в емоционални спирали, категорично и ясно”, каза още вицепрезидентът.
"Първите уроци, които получава един народен представител, е как се приема едно духовно лице. Поклонът пред руския патриарх е поклон и уважение към руската църква. Тя е в основата да я има освободителната война", коментира Йотова някои критики за нейното поведение при посрещането на руския патриарх.
"Не съм оптимист за бъдещето на ЕС", категорична бе Илияна Йотова. Тя ще изнесе лекция по този въпрос през следващата седмица пред института "Жан Моне". "Смятам, че хората, които искаме промяна, сме истинските европейци. Защото всичко се движи много тромаво, много бюрократично. Трябва да се започне с това как се избират еврокомисарите. Получи се и разделение. Виждате по мигрантската политика - разделени сме на три", допълни бившият евродепутат.
Още от България
Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула
"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя
Георг Георгиев: Радев поля всички с леден душ - подкрепата за Украйна ще бъде ревизирана
"Тревожно намерение, което ще следим с внимание дали ще бъде потвърдено и в самите предстоящи разговори с партньорите в Брюксел утре"
Йотова: Това е началото. Ще чакаме до средата на юни, за да може цялостната реформа да влезе в действие
"Когато реша да го оглася, ще дойда да го направя в Стара Загора", коментира тя по темата дали ще се впусне в битката за президент на идващите избори