Около 21:40 ч. в неделя на гара Пловдив при, прекачването на дизелов локомотив към международния бърз влак 493, който пътува по маршрут София – Истанбул, локомотивът се удря в първия вагон на влака с около 15 – 20 км/ч, съобщиха от пресцентъра на БДЖ.
При удара на локомотива във вагона са пострадали 7 пътника – 6 румънски граждани и 1 българка, пише "Фокус". Шестимата румънци са с леки наранявания, по-сериозно е пострадала българската гражданка. Пострадалите са откарани в болница в гр. Пловдив с коли на Спешна медицинска помощ. По локомотива и вагона има нанесени щети.
Във влака е пътувала група от 60 чуждестранни туристи, за които е осигурен транспорт с автобуси до Капъкуле.
На място са отишли представители на „БДЖ – Пътнически превози” ЕООД.
Причините за инцидента се разследват.
Още от България
И русофилът ген. Шивиков е с амбиции за президентството - като подгласник на Георги Димов
Кандидатурите им ще бъдат обявени официално утре, в парк-хотел „Москва“
Най-малко 14 танкера от руския сенчест флот са плавали в български води от началото на годината
Анализираните кораби са определени като рискови заради манипулиране или изключване на системите за автоматична идентификация, чести промени на флагове или собственици, липса на адекватни застраховки и движение към пристанища на авторитарни режими като Русия и Иран
Посланикът на Украйна Олеся Илашчук: Войната не успя да ни пречупи — благодарим на България, че е с нас!
Украйна и световната общност заедно са способни да спрат безумието на военната агресия на русия. Нито един диктатор няма право да прекроява граници с кръв. И нито един народ не трябва да преговаря за това, каква част от своята свобода трябва да пожертва, за да спре най-накрая агресоръ