Полицията издирва 51-годишния палестинец Омар Зайед, който е искан от Израел, за да излежи доживотна присъда за убийство, произнесена преди близо 30 г.
Арабинът, който живее у нас от началото на 90-те години, е обявен за общодържавно издирване, след като не е открит на адреса си, допълниха от Върховната касационна прокуратура.
За писмото от Израел и разказа историята на Зайед, който е баща на три деца, родени у нас съобщи "24 часа" .
От прокуратурата уточниха, че те получили искането чрез правосъдното министерство. В него пишело, че Зайед е осъден на “доживотен затвор” от окръжния съд в Йерусалим на 23 декември 1986 г. за убийство.
Още от България
Петкова отговори на Пулев: Осигурихме инвеститор и заложихме средства за „Райнметал“
Според Пулев проверката на настоящото правителство е установила редица проблеми при подготовката на проекта. Той заяви, че няма изградена правна структура, учредителен договор или създадено съвместно дружество между ВМЗ и „Райнметал“.
„Райнметал“ след среща с Радев: България може да стане важна част от производствената ни верига
Шрейер потвърди ангажимента, поет от „Райнметал“ през есента, когато представители на компанията и българските власти обсъдиха основните направления на бъдещото партньорство
Нейнски: Премиерът Радев има проблем със стратегическата последователност
"Създава се впечатлението, че има повторяемост на една ситуация", заяви бившият министър на външните работи